Avukat Vahdet Talha Bıçak

Uluslararası ticaret hukuku, rekabet hukuku, damping ve subvansiyon hukuku, internet hukuku, çok uluslu sözleşmeler ve uyuşmazlıklar, tahkim ve alternatif uyuşmazlık çözüm yolları, şirket birleşme ve devralmaları, Büyükelçiliklere hukuki danışmanlık, Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen şirketlere yatırım danışmanlığı gibi alanlarda uzmanlaşmıştır.

Vahdet Talha Bıçak
Avukat Vahdet Talha Bıçak
Deniz Hukuku & Yatırım Hukuku

Sözlü ve yazılı iletişimde güçlü, iyi bir dinleyici, ikna edici, mevcut bilgilerden mantıklı sonuçlar ya da varsayımlar çıkarabilen, karşılaştığı bir sorunu çözmek için birden fazla çözüm yöntemi geliştirilebilen, teknolojik gelişmelere uyum gösteren, genç ve dinamik bir hukukçu.

shadow

2013 yılında ÖSYM’nin düzenlediği YGS- LYS sınavında 600.cü oldu. 2013 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne yarı burslu olarak başladı.

2018 yılında Bilkent Üniversitesi’nden başarı ile mezun oldu. Yasal stajını Ankara Barosuna bağlı olarak tamamladı..

2019 yılında yasal stajını tamamladı. Aynı zamanda Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nde özel hukuk alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.
2019 yılında MEB YLSY bursiyeri olarak seçilmiştir.

Avukat Vahdet Talha Bıçak, Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde, avukatlık stajını ise Ankara Barosu'nda tamamlamıştır.

Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi (burslu) mezunu olup avukatlık stajını Ankara Barosu bünyesinde başarıyla tamamladı.

İngiltere’nin Nottingham şehrinde Dünya’ya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da, sırasıyla Dedeman İlköğretim okulu ve Ayrancı Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise sonrası, ÖSYM tarafından düzenlenen YGS- LYS sınavında 2013 yılında iki milyon kişi arasında Türkiye derecesi yaparak ilk 600 kişi arasında yer aldı ve Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne yarı burslu olarak yerleşti.

Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenciliği süresince gerek sosyal sorumluluk projelerinde, gerekse uluslararası projelerde aktif rol oynadı. Avrupa Genç Hukukçular Derneği, diğer adıyla ELSA( European Law Students Association) yönetim kurulunda 2 yıl görev aldı. ELSA Ankara Şubesi başkanı olarak STK yöneticiliği yaptı. Uluslararası ve Ulusal toplantılara katılarak Türkiye’yi ve Bilkent Üniversitesi’ni temsil etti. Ukrayna Cumhuriyeti, Çek Cumhuriyeti ve Bosna Hersek Cumhuriyeti’nde katıldığı etkinlikler bunların başlıcalarıdır. Uluslararası ve ulusal çok sayıda organizasyonu takım arkadaşlarıyla birlikte organize etti. Prof. Dr. Ejder Yılmaz Kurgusal Duruşma Yarışması, ELSA Ankara Makale yarışması, ELSA Ankara Tahkim Yaz okulu bunlardan bazılarıdır. Dört yıllık üniversite eğitimi süresince Rekabet Kurumu, Enerji Bakanlığı ve Anayasa Mahkemesi’nde staj yaptı. Anayasa Mahkemesine Bireysel başvuru konusunda uzmanlaştı.

Bilkent Üniversitesi’nden yüksek başarıyla 2018 yılında mezun oldu. Yasal stajını Ankara Barosuna bağlı olarak yaptı. Sasa Hukuk Bürosu ve Sarıibrahimoğlu Hukuk Bürolarında baro stajının avukat yanı kısmını tamamladı. Ofisin işleyişi ve uluslararası davaların takibi, tahkim, uyuşmazlıkların barışcıl yollarla çözümü ve icra süreçleri konusunda sorumluluk aldı. Yasal stajını 2019 yılında tamamladı.

Lisans eğitimi sonrası kendini geliştirmeye devam ederek akademik eğitim ve çalışmalara başlamıştır. Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nde özel hukuk alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Deniz hukuku alanında İngiltere’de doktora yapmaya hak kazanmıştır.

Avukat Vahdet Talha Bıçak’ın tecrübe ve ilgi alanları; uluslararası ticaret hukuku, rekabet hukuku, internet hukuku, damping ve subvansiyon hukuku, fikri mülkiyet (marka, patent, tasarım, telif) hukuku, İngilizce ve Türkçe sözleşme hazırlama, çok uluslu sözleşmeler ve uyuşmazlıklar, tahkim ve alternatif uyuşmazlık çözüm yolları, şirket birleşme ve devralmaları, Büyükelçiliklere hukuki danışmanlık, Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen şirketlere yatırım danışmanlığı gibi konulardır.

Diğer Bıçak Hukuk avukatları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız!
Error: Please set your Twitter oAuth API Keys on Control Panel > Global Settings > API Keys page. (Twitter said: Could not authenticate you.)