Avukat Melih Burak Bıçak

Ağırlıklı olarak şirketler, veri koruma, ticaret, enerji, gayrimenkul ve yatırım hukuku konularına odaklanmaktadır. Türkiye’deki çeşitli yerel, çok uluslu şirketlere ve yabancı Büyükelçiliklere, konsolosluklara ve ticari ataşeliklere danışmanlık ve dava takibi hizmetleri vermektedir. Melih Burak, meselelere gerçekten pragmatik yaklaşan, ticari bilinci yüksek, sonuca odaklı bir şekilde işleri halletmeyi başaran sağlam, güvenilir, gerçekçi ve cana yakın bir avukattır.

Melih Burak Bıçak Lawyer
Melih Burak Bıçak Attorney
Avukat Melih Burak Bıçak
Şirketler & Enerji Hukuku

Samimi, pratik, gerçekçi, yaklaşılabilir, yetenekli, müvekkillerine net ve pratik tavsiyeler sunmaktan gurur duyan bir avukat!

shadow

Just & Fair Arabuluculuk Merkezi, Stajyer, Ticari Hukuk ve İş Hukuku alanlarında çalıştı, arabuluculuk görüşmelerine ve müzakerelere katıldı. Taslak resmi arabuluculuk belgeleri hazırlanması süreçlerinde görev aldı.

Sasa Hukuk Bürosu, Yaz Stajyeri, Enerji Hukuku ve İdare Hukuku alanlarında çalıştı. Resmi belgeler ve dilekçeler hazırladı.

Türkiye Cumhuriyeti Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Stajyer, şirketler ve dava departmanların çalıştı, ayrıca dava dilekçelerine karşı cevap dilekçeleri ile uzman bilirkişi raporlarına karşı itiraz dilekçeleri yazdı.

Bird & Bird Düsseldorf (Almanya) Ofisi, Stajyer, hukuk bürosunun değerli ve saygın bir mensubu olarak, her zaman üstleriyle işbirliği ve meslektaşlarıyla ilişkileri kusursuzdu ve iletişim becerilerinin mükemmelliği konusunda sürekli takdir gördü.

Avukat Melih Burak Bıçak, Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde, avukatlık stajını ise Ankara Barosu'nda tamamlamıştır.

Aile şirketi modelinin en başarılı iş modeli olduğu Türkiye’de ikinci nesil hukuk bürosu ortaklarındandır. Aile işletmelerinin liderlerinin takımlarımızı ilham vermekte ve Dünya’da büyük bir etki yaratmada olağanüstü bir konumda olduklarına inanıyoruz.

Melih Burak, birleşme ve devralmalar, ortak girişimler ve hissedar düzenlemeleri, özel sermaye işlemleri ve yeniden yapılandırmalar dahil olmak üzere bir dizi kurumsal işlem konusunda danışmanlık vermektedir. Şirketlere finansman ve yapılandırmaları konusunda danışmanlık vermekte olup özellikle teknolojik odaklı şirketler konusunda uzmanlaşmıştır.

Melih Burak, IT/teknoloji, gayrimenkul yönetimi, dış kaynak kullanımı, fikri mülkiyet hakları, sponsorluk, franchising, acentelik ve dağıtım düzenlemeleri de dahil olmak üzere geniş bir ticari sözleşmeler yelpazesinde danışmanlık vermektedir.

Melih Burak, müşterileri için ticari olarak önemli olan konulara odaklanarak, duyarlı ve yenilikçi olmaktan gurur duyar. Müşterilerinin işletmelerini ve karşı karşıya kaldıkları temel sorunları öğrenmek için zaman ayırır, bu da onun etkili ve verimli çözümler geliştirmesine olanak tanır.

Melih Burak, halihazırda birçok projede yer almıştır. Bunlardan bazıları; – Uluslararası kurumsal güç satın alma anlaşmaları
– Enerji dijitalleşmesi ve altyapısı
– AB enerji düzenlemeleri, devlet yardımları ve teşvikler
– Kritik altyapı güvenliği ve dayanıklılığı
– M&A sözleşmeleri ve hisse satın alma anlaşmaları
– Şirket yapılarının gözden geçirilmesi ve yeniden yapılandırılması konusunda danışmanlık
– Kurumsal “due diligence” işlemleri
– GDPR temelli hasar talepleri

Melih Burak’ın akademik performansı her zaman yüksek olmuştur. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde High Honor öğrencisi olmuştur. Türkiye genelindeki 2 milyon öğrenci arasında en üst 185. sırada sonuç elde etmiştir. Hukuk bölümünde not ortalaması 4 üzerinden 3,34’tür. TOEFL IBT puanı 93/120’dir ve neredeyse Dünya’nın her üniversitesine giriş için yeterlidir.

Melih Burak, Türkiye ve yurtdışındaki uluslararası konferanslarda düzenli olarak konuşmacı olarak yer almaktadır. İkinci sınıfındayken, Rus meslektaşıyla birlikte Büyük Veri Derin Öğrenme ve Siber Terörizm Uluslararası Kongresi’nde “Siber Terörizmle Mücadele: Türkiye ve Rusya’nın Karşılaştırılması (Fighting Cyber Terrorism: Comparison of Turkey and Russia” at International Congress on Big Data Deep Learning and Cyber Terrorism)” başlıklı bir makale sundu. Bu deneyim hem akademik hem de mesleki olarak kendisini geliştirdi. 20 Mart 2023 tarihinde RSPP Arabuluculuk Merkezi’nde düzenlenen Türkiye İş Günü Web Semineri’nde “Türkiye’de Ticaret ve İş Fırsatları, Yatırım İklimi ve Finansal Durum (Trade and business opportunities, investment climate and financial situation in Turkey)” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Üyelikler:
Ankara Barosu (2023)

Eğitim
Ankara Üniversitesi (LLB 2021)
Ankara Atatürk Anadolu Lisesi (İngilizce Temelli), Ankara

Diller
İngilizce
Türkçe

Diğer Bıçak Hukuk avukatları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız!
Error: Please set your Twitter oAuth API Keys on Control Panel > Global Settings > API Keys page. (Twitter said: Could not authenticate you.)