Av. Beyza Gözde BIÇAK

Sigorta hukuku, ceza hukuku, bilişim hukuku, fikri mülkiyet (marka, patent, tasarım, telif) hukuku, İngilizce ve Türkçe sözleşme hazırlama, çok uluslu sözleşmeler ve uyuşmazlıklar, tahkim ve alternatif uyuşmazlık çözüm yolları konuları ilgi ve çalışma alanlarını oluşturmaktadır.

Av. Beyza Gözde BIÇAK
Sigorta ve Bilişim Hukuku

Avukat Beyza Gözde Bıçak, Bıçak Hukuk Bürosu avukatı olup ; sigorta hukuku, ceza hukuku, bilişim hukuku, fikri mülkiyet (marka, patent, tasarım, telif) hukuku, İngilizce ve Türkçe sözleşme hazırlama, çok uluslu sözleşmeler ve uyuşmazlıklar, tahkim ve alternatif uyuşmazlık çözüm yolları konularında uzman Ankara Barosu avukatıdır.

shadow

Profesör

Doçent

Yardımcı Doçent

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi – Lisans

Avukat Beyza Gözde Bıçak
Bilişim Hukuku alanında akademik çalışmalarını yürütmekte olup, Ankara Barosuna bünyesinde Serbest Avukatlık yapmaktadır.

Sigorta hukuku, bilişim hukuku, itibar koruma, fikri mülkiyet (marka, patent, tasarım, telif) hukuku, İngilizce ve Türkçe sözleşme hazırlama, çok uluslu sözleşmeler ve uyuşmazlıklar, tahkim ve alternatif uyuşmazlık çözüm yolları; ilgi ve çalışma alanlarını oluşturmaktadır.

Avukat Beyza Gözde Bıçak, Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi (Tam Burslu) mezun olup avukatlık stajını Ankara Barosu bünyesinde başarıyla tamamladı.

Avukat Beyza Gözde Bıçak, İngiltere’nin Nottingham şehrinde 1993 yılında Dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da, sırasıyla Dedeman İlköğretim okulu ve Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise sonrası, ÖSYM tarafından düzenlenen YGS- LYS sınavında 2013 yılında iki milyon kişi arasında Türkiye derecesi yaparak ilk 300 kişi arasında yer aldı ve Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne tam burslu olarak yerleşti.

Üniversiteye giriş sınavında gösterdiği başarı ve derecesi neticesinde Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde 2013 Kasım ve 2014 Haziran ayları arasında Amerika’nın Washington DC şehrinde Mentora College’da yine burslu olarak üst düzey İngilizce eğitimi gördü. Washington DC’de geçirdiği süre boyunca Georgetown Universitesinde Amerikalı öğrencilerle birlikte hukuk dersleri aldı. Bu süreçte Anglosakson hukukunu ve hukuk eğitimini yakından inceleme şansı elde etti. 2013-2014 yılları arasında Amerika’da bulunduğu süre zarfında Insight Turkey ve Tassa tarafından düzenlenen çeşitli konferanslara katıldı. Ayrıca Sam Houston Üniversitesi bünyesinde düzenlenen “2nd International Symposium on Digital Forensics and Security (ISDFS)“ sempozyumunda aktif olarak görev aldı. Washinton DC’de bulunduğu süre zarfında İngilizce ve hukuk eğitimine ek olarak “We Are Family Foundation USA” bünyesinde yaşlı ve bakıma muhtaç insanlara yardım projelerinde yer aldı.

Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenciliği süresince gerek sosyal sorumluluk projelerinde gerekse uluslararası projelerde aktif rol oynadı. Avrupa Genç Hukukçular Derneği, diğer adıyla ELSA (European Law Students Association)’nın Bahçeşehir Üniversitesi Öğrenci Temsilciliği görevini 2 sene yürüttü. ELSA İstanbul, Viyana ve Warşova’nın ortak olarak düzenlediği “ELSA International Summit on Commercial Law” etkinliğinde yer aldı. Her sene Viyana’da düzenlenen ve uluslararası bilinirliği yüksek “The Annual Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot” farazi dava yarışmasının 25.’sinde Bahçeşehir Hukuk Fakültesini takım arkadaşları ile birlikte temsil etti. Yarışma bünyesinde Budapeşte ve Viyana’ya giderek sözlü duruşma aşamasına katıldı.
Dört yıllık üniversite eğitimi süresince Rekabet Kurumu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay’da staj yaptı. Anayasa Mahkemesine Bireysel başvuru, Enerji ve Maden Hukuku, Rekabet Hukuku ve Ceza Hukuku konusunda yaptığı stajlar ile uzmanlaştı.

Beyza Gözde, Bahçeşehir Üniversitesi’nden yüksek başarıyla 2018 yılında onur öğrencisi olarak mezun oldu. Yasal stajını Ankara Barosuna bağlı olarak yaptı. Sasa Hukuk Bürosu ve Beyazıt Hukuk Bürolarında baro stajının avukat yanı kısmını tamamladı. Ofisin işleyişi, davaların takibi, sigorta hukuku, ticaret hukuku, ceza hukuku ve icra süreçleri konusunda sorumluluk aldı. Yasal stajını 2019 yılında tamamladı.

Avukat Beyza Gözde Bıçak, lisans eğitimi 2018 yılında bittikten sonra yine aynı senenin Güz döneminde yüksek lisans eğitime başlamıştır. Hacettepe Üniversitesi özel hukuk alanında yüksek lisans eğitiminin ders dönemini bitiren Beyza Gözde Bıçak şu anda “Hekim Mesleki Sorumluluk Sigortası” üzerine çalışmakta ve bu alanda yüksek lisans tezini yazmaktadır. Bilişim hukuku alanında İngiltere’de burslu olarak yüksek lisans ve doktora yapmaya hak kazandı.

Avukat Beyza Gözde Bıçak’ın tecrübe ve ilgi alanları; sigorta hukuku, ceza hukuku, bilişim hukuku, fikri mülkiyet (marka, patent, tasarım, telif) hukuku, İngilizce ve Türkçe sözleşme hazırlama, çok uluslu sözleşmeler ve uyuşmazlıklar, tahkim ve alternatif uyuşmazlık çözüm yolları konularıdır.

Diğer Bıçak Hukuk avukatları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız!

Yorumlar

Henüz yorum yok.

Yorum Gönder